BLKDR;
BLKDR;

Październik 2017
P W Ś C P S N
« Lis    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Kategorie


Jelinki #2 – chory jelonek, pieniądze, owce, recenzja

Monika NowakowskaMonika Nowakowska

Hej jelonki! Pewnie wiecie już po moim poście na fejsierozchorowałam się w opór. Angina, gorączka i wszystkie inne nieprzyjemne rzeczy. Oczywiście, wiadome było że rozchoruję się na długi weekend, kiedy planów i rzeczy do zrobienia multum i w końcu czas na oddech, dłuższe treningi, grę. Jakie to typowe…

Jelinki – BlogUp #6

Ostatnio pisałam wam, że idę na BlogUp #6 – to świetne wydarzenie. Prezentacja Kasi wiele mi dała, nie tylko pomysłów i inspiracji, ale też wyklarowała drogę, którą chcę iść. Argh, dlaczego nie dołączyli tego do książek Kominka!? :) Pozdrawiam wszystkich, z którymi siedziałam: AdamJarek, Kalina, Kuba.

Chory jelonek i Pan lodowego ogrodu

A kiedy jest się chorym, pochłania się książki. Wielu polcało mi Pana Lodowego Ogrodu. Niestety, mam wrażenie że wszystko z tej pozycji już gdzieś widziałam (oprócz końcówki, która na prawdę była dobra, oraz kilku momentów ze środka). Najbardziej irytującym był dla mnie stosunkowo dziwny styl autora: jeden pod-rozdział pisany w pierwszej osobie, drugi w trzeciej. I tak ciągle! Zupełnie nie mogłam się do tego przyzwyczaić – przewrażliwiona jestem! Wiecie że na blogu Gosi wygrałam „OdSTRESownik”? Pierwszy raz taka miła informacja! :).

Dla jasności: nie mam majówki, mam anginę, ale mniejsza z tym. Oto porcja przydatnych jelinków.

Heheszki

Nowe czarne owce!

Nowy odcinek Czarnych owiec. Wielki zaszczyt, że w końcu! :) Ogromna, retro-rozrywka: powrót do starych komiksów, czasopism, gier. Powrót nerdowskiej młodości i geekstylu i soczystego wkurwu.

Pieniądze

zaoszczedz-polowe
Jak zyskać dodatkowe kilkaset złotych miesięcznie, kiedy masz kreatywny zawód? Przydatne dla: programistów, grafików, dziennikarzy, muzyków – koniecznie sprawdź! Może przyda się też i Tobie, a to zawsze troszkę więcej w portfelu!

Rozwój osobisty i pieniądze

stawka-godzinowa
Pożegnanie ze stawką godzinową. Czyli czemu zrezygnowaliśmy z rozliczania się za czas pracy: istotna rzecz, również dla kreatywnych, zadaniowych zawodów. Jakie są minusy stawki godzinowej i dlaczego masz karać się za swoją efektywność? Dlaczego masz dochodzić do pewnej psychologicznej bariery? Dlaczego nie uwzględnia to Twojej wartości?

Blogowanie

mity

Największe mity na temat współpracy z blogerami: mocny tekst, ważny i interesujący dla właścicieli marek ale też i dla samych blogerów! O tym, że nie liczą się tylko staty, a przywiązanie, o lojalności blogerów i zagrożeniach, kiedy chcesz ich za bardzo wykorzystać. O pieniądzach, odczuciach i ambasadorach marek.

Ciekawa rzecz!

religio

Religioznawstwo to interesująca gałąź naszej wiedzy i historii. Ile wniosków można wyciągnąć i ile podobieństw można zauważyć? Przeczytaj polecane przez Sławomirę książki, a zobaczysz!

Co u Ciebie!

Co tam u Ciebie? Jesteś zdrów? Pochwal się w komentarzu, drogi jelonku, co zrobiłeś w tym tygodniu: praca, zdjęcie, post na blogu, poziom w grze! Daj link, zdjęcie, screena, cokolwiek chcesz! Chcę zobaczyć jak bardzo jesteś super – w kolejnej edycji jelinków, już za tydzień, zamieszczę kilka inków od was!

Uwaga: link bez uzasadnienia będzie traktowany jako spam i usuwany! :(.

Cześć, tu Monika. Zajmuję się projektowaniem grafiki komputerowej a design to moja największa pasja. Uwielbiam gry komputerowe, psychologię, socjologię i kawę. Bądź jelonkiem!

  • OMG, jestem w czyichś linkach i dostałam lepszą ilustrację niż sama podarowałam swojemu wpisowi :D Nie ma to jak gotyk.

    • A propos gotyku, to wczoraj zakończyłam kilkudniowy pobyt na Żuławach i oglądanie kościołów i niektórych zamków gotyckich :). Zdecydowanie to są moje klimaty – gotyk jest taki piękny i monumentalny!

  • O matko, powrotu do zdrowia! A za porcję czytadła dziękuję… I to jak estetycznie dopracowane… Buziak:))) zdrowiej:)

  • Zdecydowanie muszę przestać czytać blogerskie polecajki… Zawsze trafię na tyle fajnych linków, a czasu na przeczytanie tego wszystkiego jakoś nikt nie chce mi dać! :D
    Zdrówka!